1833/711
Victor Vasarely (f. Pecs 1908, d. Paris 1997)
Uden titel. Sign. Vasarely, 59/75. Litografi med relief tryk. Bladstørrelse 35×25.
Undersøgt i ramme. Enkelte fugtpletter.
Moderne kunst og design, 14. august 2018
Vurdering
Hammerslag