12038/123
Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. 1983)
Retrospective Miró, Fondation Maeght, Saint Paul 1968. Litografi, midterfold som udgivet. Usign. Lysmål 22,5×38,5 cm. Rammemål 31×48.
Litteratur Mourlot no 504.
Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020
Vurdering
Hammerslag