12038/​123

Joan Miró (f. Barcelona 1893, d. 1983)

Retrospective Miró, Fondation Maeght, Saint Paul 1968. Litografi, midterfold som udgivet. Usign. Lysmål 22,5×38,5 cm. Rammemål 31×48.

Litteratur Mourlot no 504.

Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag