2442/​7086

Grete Jalk (f. 1920, d. 2006)

Et par lænestole med ben af mahogni. Sæde, sider og ryg betrukket med blå uld. Udført hos snedkermester Jacob Kjær. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Uld med pletter, smuds og defekter.

I Lyngby
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?