2119/23
Fransk kaminur af forgyldt bronze, urhus med siddende kvinde i klassiske gevandter, skive af hvid emalje. 19. årh. slutning. H. 36. B. 37. D. 14.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Pendul medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag