2423/113
Ubekendt maler, 18. årh.
Sydlandsk parti med folkeliv. Usigneret. Olie på lærred monteret på plade. Oval. 42×50.
Behov for rensning. Retoucheringer. Mindre krakeleringer samt afskalninger.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. juni 2024
Vurdering
Hammerslag