1731/​38

Indisk gyngesofa 'Jhoola' af udskåret og bemalet træ, dekoreret med otte farvelagte ovale akvarel portrætter bag glas. 20. årh.s begyndelse. H. 232. B. 208. D. 116.

Konditionsrapport ved forespørgsel. furniture@bruun-rasmussen.dk

Ældre malerier og møbler, 31. juli 2017

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
3.000 DKK