1948/250
Et par franske Louis Philippe lysestager af bronze, prydet med ornamentik, på runde fodstykker. 19. årh. H. 25,5. (2)
Den ene stage med begyndende brud på fodstykke. Fremstår med alders- og brugsslitage herunder mindre ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 25. november 2019
Vurdering
Hammerslag