2442/7019
Dansk Louis XVI klapbord af fyrretræ og egetræ, hver side med klapper. 18. årh.s slutning. H. 72. L. 140. B. 108.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Synligt restaureret.
Schæffergården: Kunst, design og antikviteter, 15. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag