2331/229
To hovedvandsæg af sølv, efter sønderjysk model, prydet med farvede glasflusser. Pseudo stempler. Antagelig Vilhelm Berg, København 20. årh.s begyndelse. Vægt i alt 182 g. H. 13,5–14,5 cm. (2)
Alders- og brugsslitage. Et balsamgemme låg lukker ikke tæt.
Ældre malerier, møbler og varia, 31. juli 2023
Vurdering
Hammerslag
23 bud