2105/580
Kai Nielsen (f. Svendborg 1882, d. Frederiksberg 1924)
Eva. Sign. Kai N. No. 63. Stemplet L. Rasmussen København. Patineret bronze. H. 31.
Mindre ridser i overfladen.
Moderne kunst og design, 2. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
29 bud