2118/1102
“Tutti Frutti” smaragd- og diamantring af 14 kt. hvidguld prydet med talrige udskårne og facetslebne smaragder, rubiner og safirer på i alt ca. 9.19 ct. og talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.67 ct. B. ca. 2,5 cm. Str. ca. 52.
Fremstår med minimale alders- og brugsspor.
Smykker og Fashion, 5. maj 2021
Vurdering
Hammerslag