1949/950
Skandinavisk design
Standur af palisander med viser og timemarkører af messing. H. 182. B. 41. D. 21.
Almindelig brugspatina, herunder nogle overfladeridser og mærker. Defekte visere: viser knækket, den ene mangler. Bemærk: nøgle medfølger ikke.
Moderne kunst og design, 3. december 2019
Vurdering
Hammerslag
24 bud