2109/714
Henry Heerup (f. København 1907, d. sst. 1993)
“Kærlighed i Ornamentskoven”, 1970. Sign. Heerup, 27/150. Litografi i farver. Lysmål 52×59.
Litteratur: Moestrup nr. 184A.
Dette emne handles i fuldmoms
Intet at bemærke. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud