1733/82
Georg Elias Schjelderup (f. Kristiansand 1865, d. Oslo 1931)
“Eftermiddagsstemning fra Sveibæk, Jylland 1904”. Sign. G. Schjelderup. Olie på lærred. 38,5×47,5.
Retoucheringer. Krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 14. august 2017
Vurdering
Hammerslag