1733/​82
Georg Elias Schjelderup: “Eftermiddagsstemning fra Sveibæk, Jylland 1904”. Sign. G. Schjelderup. Olie på lærred. 38,5×47,5.

Be­skriv­el­se

“Eftermiddagsstemning fra Sveibæk, Jylland 1904”. Sign. G. Schjelderup. Olie på lærred. 38,5×47,5.

Retoucheringer. Krakeleringer.

Fra i Århus

Ældre malerier og møbler, 14. august 2017

Ældre malerier

Kunstner

Georg Elias Schjelderup (f. Kristiansand 1865, d. Oslo 1931)

Transport

Dette emne kan sendes til USA for 1.050 kr., forudsat den endelige pris ikke overstiger 30.000 kr.

Skift land / Læs mere →

Vur­dering

4.000 kr.