2440/​855

“PH 3½-3 Jubilæumspendel”. Pendel med overskærm og fatningshus af kobber, mellem- og underskærm af flerlags opalglas. Formgivet 1929. Udført i begrænset antal hos Louis Poulsen, 2014. Diam. 33.

Udført i 2014 i anledning af Poul Henningsens 120-års fødselsdag.

Stand

Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Eftersyn
I Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vur­dering

8.000 DKK

Næste bud

Dit maksbud

Hvordan fungerer maksimumbud?

1 bud

Tidspunkt Byder Bud
883804 4.000 DKK