2440/855
“PH 3½-3 Jubilæumspendel”. Pendel med overskærm og fatningshus af kobber, mellem- og underskærm af flerlags opalglas. Formgivet 1929. Udført i begrænset antal hos Louis Poulsen, 2014. Diam. 33.
Udført i 2014 i anledning af Poul Henningsens 120-års fødselsdag.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Eftersyn
I
Lyngby
Auktion
Kategori
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
2 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
272702 | ||
883804 |