2148/​141

Jean Louis Gregoire (f. Frankrig 1840, d. 1890)

To franske regimentsmusikere, en trompeter og en paukeslager. Sign. Grégoire. Patineret bronze. H. 31–32 cm. (2)

Trompet og trommestikker samt en sabel og hattepynt afslåede/mangler.

Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
3.000 DKK