2148/141
Jean Louis Gregoire (f. Frankrig 1840, d. 1890)
To franske regimentsmusikere, en trompeter og en paukeslager. Sign. Grégoire. Patineret bronze. H. 31–32 cm. (2)
Trompet og trommestikker samt en sabel og hattepynt afslåede/mangler.
Ældre malerier, møbler og varia, 29. november 2021
Vurdering
Hammerslag