2417/​125

Dansk vitrineskab af bemalet træ, overdel med to glasdøre med X-formede sprosser, underdel med to døre. Louis XVI form, 19. årh. og senere. H. 221. B. 94. D. 37.

Ridser og mærker. Brugsslitage. Nøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 22. april 2024

Vur­dering

12.000 DKK

Hammerslag

8.000 DKK

8.000 DKK