Ubekendt maler, 19. årh.
Parti fra den blå grotte på Capri. Sign. AK 48. Olie på papir monteret på malepap. 25,5×33,5.
Stand rettet 8/1 2020.
Talrige mindre krakeleringer. Enkelte mindre afskalninger. Retoucheringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 13. januar 2020
69 bud