2119/​914

Fransk vase af porcelæn, modelleret med lille munding, dekoreret med grøn glasur og blålig løbeglasur. Sign. Bruère G.D.V. for Girault, Demay et Vignolet. Paris. 20. årh.s begyndelse. H. 18.

Enkelte overfladeriser. Luftboble i glasuren sprunget på siden.

Moderne kunst og design, 11. maj 2021

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag