872/192
Svensk régence spejl af forgyldt træ, udskåret med rocailler og bladværk. 18. årh.s midte. H. 137. B. 63.
Lignende spejl på Stola herrgård i Sverige.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt furniture@bruun-rasmussen.dk
Varia, møbler og tæpper, 31. maj 2017
Vurdering
Hammerslag