2203/963
Dansk snedkermester
Armstol med stel af bejdset teak. Sæde og ryg betrukket med messingsømbeslået, patineret Nigerskind. Udført 1930érne.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker samt reperationer på stel. Skind med pletter, smuds, defekter og huller.
Moderne kunst og design, 18. januar 2022
Vurdering
Hammerslag
20 bud