2149/115
Heinrich Dohm (f. København 1875, d. sst. 1940)
En balletdanser. Sign. Heinrich Dohm 1915. Olie på lærred. 70×55,5.
Lærredet er dubleret. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. december 2021
Vurdering
Hammerslag