Svensk rokoko chatol af nødderod med buet top, hvorunder et par døre bag hvilke hylder og små skuffer, skrå skriveklap, underdel med store skuffer, beslag af forgyldt bronze. 18. årh.s første halvdel. H. 224. B. 109. D. 55.
Ridser og mærker. Brugsslitage. Falmet. Finérreparationer. Nøgle medfølger.
Danske Banks gamle hovedsæde – online salg del I, 23. september 2024
19 bud