2439/1554
Svensk rokoko chatol af nødderod med buet top, hvorunder et par døre bag hvilke hylder og små skuffer, skrå skriveklap, underdel med store skuffer, beslag af forgyldt bronze. 18. årh.s første halvdel. H. 224. B. 109. D. 55.
Dette emne handles i fuldmoms
Ridser og mærker. Brugsslitage. Falmet. Finérreparationer. Nøgle medfølger.
Vurdering
Hammerslag
19 bud