1532/1602
Fransk kaminur af forgyldt bronze, skive af hvid emalje med blå Romertal. Louis XVI form, 20. årh.s begyndelse. H. 37. B. 35. D. 14.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul medfølger.
Varia, 6. august 2015
Vurdering
Hammerslag
15 bud