12040/182
Tapio Wirkkala (f. 1915, d. 1985)
“Kantarelli”. Vase af klart glas med vertikale slibninger. Sign. Tapio Wirkkala, Littala. H. 6,2.
Mindre afslag ved top. Mindre ridser.
Kunst, antikviteter & design, 1. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag