12040/​182

Tapio Wirkkala (f. 1915, d. 1985)

“Kantarelli”. Vase af klart glas med vertikale slibninger. Sign. Tapio Wirkkala, Littala. H. 6,2.

Mindre afslag ved top. Mindre ridser.

Kunst, antikviteter & design, 1. oktober 2020

Vur­dering

800 DKK

Hammerslag

300 DKK

300 DKK