2124/300
Et par franske væglampetter af forgyldt messing, rigt støbt med karyatider og bladværk, hver med to lysarme. 19. årh.s slutning. H. 42. B. 35. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Slidt forgyldning.
Ældre malerier, møbler og varia, 14. juni 2021
Vurdering
Hammerslag