2008/58
Aksel Jørgensen (f. København 1883, d. sst. 1957)
Opstilling med lyserøde blomster i en blå vase. Sign. Aksel Jørgensen 1913. Olie på lærred. 55×45,5.
Retoucheringer. Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020
Vurdering
Hammerslag