12038/20
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
Le Tombeau de mon Père". Sign. Estève. Farveradering på japansk rispapir. Motiv 27,2×21,8. Rammemål 53×45.
Trykt i 21 unummererede eksemplarer. Litteratur PEM s. 130.
Ramme med små ridser.
Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020
Vurdering
Hammerslag