1249/8684
Russisk ikon forestillende Johannes Døberens hoved på et fad. Øverst Vorherres velsignende hånd. Tempera på træ. Forsænket billedflade (kovtjeg). 18.-19. årh. 32×26.
Mindre krakeleringer. Restaureret.
Russisk tema, 3. december 2012
Vurdering
Hammerslag