2441/9060
Fransk empire bouillotte lampe af forgyldt bronze, konisk stamme med tre lysarme støbte med bevingede karyatider, topprydelse i form af en viktorie. Højdejusterbar skærm af bemalt metal med forgyldt staffering i form af ranker af vinløv. 19. årh. H. 85 cm.
Aldersrelaterede spor. En skærmbøjle med rep.
The classic interior sale, 7. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag
24 bud