1417/1656
Fransk Louis Philippe kaminur af forgyldt bronze, urhus prydet med herre i rokoko dragt, skive af hvid emalje. 19. årh.s midte. H. 35. B. 28. D. 11.
Nøgle og pendul medfølger. Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion.
Varia, 24. april 2014
Vurdering
Hammerslag
26 bud