2027/​879

Richard Jensen & Kjærulff Rasmussen

Spisebord af teak med hollandsk udtræk. Udført ca. 1953 hos snedkermestrene L. Chr. Larsen & Søn, Odense. H. 70. L. 130/253. B. 84,5.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Slebet og restaureret top. Bordet knirker og er let vakkelvornt.

Moderne kunst og design, 30. juni 2020

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag