2015/357
Ubekendt maler, 19. årh.s slutning
Portræt af Gebhardt Valentin Kaas, 1835–1911. Usigneret. Olie på lærred. 74,5×59.
Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag