12038/​206

Viggo Langer. Efterårslandskab. Sign. Viggo Langer 1932. Olie på lærred. Betegnet på blændrammen “Sidst i oktober 1932. Viggo Viggo Langer. Hellebæk ved Bøssemagerstien”. 35×46.

Lærred med let afskalning (se foto). Ramme med skrammer.

Kunst, antikviteter & design, 17. september 2020

Vur­dering

800–1.200 DKK

Hammerslag