Foto endnu ikke klar
1514/1613
Tre hovedvandsæg af sølv, vaseformet af mester Christian Heinrich Christopher Mayntzhuusen, borgerskab Aalborg 1818; hjerteformet, ej stemplet og et i form af ugle, faux stempler. 19. årh. H. 7–11 cm. (3)
Varia, 2. april 2015
Vurdering
Hammerslag
11 bud