2031/797
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007)
“AT 8”. Cirkulært sofabord af massiv eg med skråtstillede ben. Ej stemplet. Udført hos Andreas Tuck. H. 52,5. Diam. 88,5.
Fremstår med brugspatina, herunder ridser, mærker og nogle mindre hak. Top med minimal skævhed.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
26 bud