2426/​92

Engelsk kommode af mahogni, front med fire skuffer, beslag af messing, flankeret af kannelerede kvartsøjler. Udført og mærket med mærkat fra Archer & Smith Ltd. Georg III form. 20. årh. H. 84,5. B. 103. D. 50.

Brugsslitage. Ridser, mærker og pletter.

Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hammerslag