2108/​740

Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989)

Lille skål af massiv, drejet teak. Udført og stemplet hos Kay Bojesen, Denmark, Copyright, Finn Juhl Design. H. 5. L. 14,3. B. 14,6.

Enkelte overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design, 23. februar 2021

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

3.000 DKK

3.000 DKK
2.900 DKK
(Autobud) 2.800 DKK
2.800 DKK
2.700 DKK
2.600 DKK
2.500 DKK