2108/740
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989)
Lille skål af massiv, drejet teak. Udført og stemplet hos Kay Bojesen, Denmark, Copyright, Finn Juhl Design. H. 5. L. 14,3. B. 14,6.
Enkelte overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag