2413/756
Villy Daugaard Pedersen (f. Næstved 1915, d. 1994)
“Bindingsværk”. 1963. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 81×65.
Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 26. marts 2024
Vurdering
Hammerslag