2142/721
Dansk møbeldesign
Spisebord af bejdset eg opsat på to søjleben. En tillægsplade medfølger. H. 73. L. 220/285. B. 110. (2)
Fremstår med omfattende alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker og hak. Utallige afskalninger i bejdsning på top.
Moderne kunst og design, 19. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud