Lars Nørgård (f. Aalborg 1956)
To kompositioner. Begge sign. Lars Nørgaard, 2005, 61/150. Litografier i farver. Lysmål 52×36. (2)
Proveniens: Trykt hos Edition Copenhagen. Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Original stand. Undersøgt i ramme.
1045578 | ||
1002358 | ||
974797 | ||
883815 | ||
978772 | ||
872185 | ||
1000660 |