2139/​48

Miyao Company

Japansk figur af delvis patineret bronze i form af en mand med en vifte, monteret på rektangulær sokkel af træ, prydet med blomsterornamentik. Signeret. Meiji 1868–1912. H. inklusiv sokkel 19.

Enkelte mindre ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

5.500 DKK

5.500 DKK
5.000 DKK