1643/1554
Et par Næstved stager af messingmalm, balusterformede stammer på runde, profilerede fodstykker; støberstemplede. 18. årh. H. 14,5 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 27. oktober 2016
Vurdering
Hammerslag
12 bud