2142/369
Tysk figurgruppe af porcelæn i form af Napoleon Bornaparte med familie, delvis dekoreret i guld. Scheibe Alsbach. 20. årh. H. 26. L. 52. B. 22,5.
Objekt ved drenge hånd mangler. Reperation på hestens ben. Misfarvinger. Ridser og mærker. Hårrevne.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag