1917/44
Italiensk lysekrone guldbronzeret metal, tre lysarme prydet med aks, samt cylindrisk paraplyholder af guldbronzeret metal, gennembrudte sider prydet med bånd og kvaste. 20. årh.s midte. Lysekrone H. ekskl. kæde 43. Diam. 33. Paraplyholder H. 49. Diam. 23. (2)
Paraplyholder med rust under bund. Lysekrone med flækket fatningsskjuler. Alders- og brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Ældre malerier og møbler, 22. april 2019
Vurdering
Hammerslag