2426/​904

Tiffany & Co.

To skåle af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Tiffany & Co., den lille skål desuden mærket 23618. Samlet vægt 1164 g. H. 10,9 og 11,6. Diam. 21,4 og 21,8. (2)

En original æske medfølger.

Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Den ene skål med lettere brugspatina.

Vur­dering

10.000 DKK

Hammerslag