2426/904
To skåle af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Tiffany & Co., den lille skål desuden mærket 23618. Samlet vægt 1164 g. H. 10,9 og 11,6. Diam. 21,4 og 21,8. (2)
En original æske medfølger.
Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Den ene skål med lettere brugspatina.
Moderne kunst og design, 25. juni 2024
Vurdering
Hammerslag