Et par danske empire stager af sølv, konisk stamme på rundt, hvælvet fodstykke prydet med punslet ornamentik, mester Jon Jonsen, København 1804. Vægt 926 g. H. 29,5 cm. (2)
Proveniens: ”Danske Banks gamle hovedsæde” Antikviteter, kunst og design hidrørende Erichsens Palæ og andre historiske bygninger i Holmens Kanal.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Nålepunslede ejerinitialer på fodstykke.
Næste bud
Dit maksbud
19 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
1005387 | ||
1139579 | ||
16759 | ||
932506 (Autobud) | ||
16759 | ||
932506 (Autobud) | ||
16759 | ||
932506 (Autobud) | ||
16759 | ||
932506 (Autobud) | ||
16759 | ||
932506 (Autobud) | ||
16759 | ||
932506 (Autobud) | ||
16759 | ||
932506 | ||
16759 | ||
1045727 | ||
1005022 |
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.